Milena Dudzińska

Okręg nr 3
Miejsce nr 1
milena2

Moje priorytety

Edukacja, partycypacja społeczna, ekologia, bezpieczeństwo, kontrola, promocja, infrastruktura, komunikacja zbiorowa

Od blisko dwudziestu lat związana jestem z gminą Długołęka, gdzie aktywnie działam na rzecz społeczności lokalnej oraz prowadzę „Stowarzyszenie Dobra Łąka”.

Ukończyłam dwa kierunki studiów i posiadam dyplom ekonomii oraz socjologii o specjalizacji komunikacja społeczna i badanie rynku. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podnoszę swoje wykształcenie oraz kompetencje zawodowe, a obecnie studiuję podyplomowo zarządzanie oświatą. Edukacja oraz organizacja placówek oświatowych, to dziedziny bliskie memu sercu i jestem głęboko przekonana, że właśnie poprzez lokalny samorząd, mamy największy wpływ na funkcjonowanie szkół oraz dobrostan uczniów.

W życiu zawodowym pierwsze doświadczenia zdobyłam w korporacji, gdzie kształtowałam swoje kompetencje menadżerskie i umiejętności zarządzania zespołem. Po przerwie związanej z macierzyństwem i budową domu powróciłam na rynek pracy jako animatorka w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce, gdzie znalazłam powołanie do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Obecnie – jako prywatna przedsiębiorczyni – zajmuję się edukacją i prowadzę warsztaty rozwojowe oraz uczę matematyki i staram się, aby uczniowie polubili „królową nauk”, a przede wszystkim rozumieli ją. Praca z młodymi mieszkańcami naszej gminy dodaje mi mnóstwa energii, ale też uwrażliwia na potrzeby dzieci i młodzieży. Miałam możliwość prowadzić rożnego rodzaju warsztaty w każdej szkole z terenu gminy Długołęka, dzięki czemu poznałam specyfikę naszych placówek oświatowych i doskonale rozumiem problemy i wyzwania, jakie stoją przed dyrektorami szkół oraz kadrą pedagogiczną.

Działając w „Stowarzyszeniu Dobra Łąka” koncentruję się głównie na wsparciu edukacji, rozwoju wspólnoty lokalnej oraz działaniach na rzecz dobrostanu psychicznego różnych grup wiekowych. Stowarzyszenie może pochwalić się realizacją cyklu warsztatów terapeutycznych dla dorosłych oraz międzypokoleniowych warsztatów o różnorodnej tematyce, od zielarskich, poprzez kulinarne, aż po naturalne kosmetyki i ekologiczne środki czystości. Warsztaty te realizowaliśmy na terenie pięciu gmin powiatu wrocławskiego, dzięki czemu mam bogate doświadczenie na temat funkcjonowania szkół, bibliotek oraz domów kultury.

Wielu mieszkańców pamięta mnie zapewne z zaangażowania w sprawę zakładu przetwarzania elektroodpadów w Łosicach, czyli tuż przy ujęciach wody pitnej i przy obszarze chronionym „Natura 2000 Kumaki Dobrej”. To właśnie ochrona naszego największego wspólnego dobra, jakim jest woda, skłoniła mnie do kandydowania w wyborach samorządowych. Naocznie przekonałam się, jak wiele zależy od zaangażowania radnych i niestety boleśnie przekonałam się, że mieszkańcy w ważnych sprawach nie mogą liczyć na wsparcie wszystkich radnych. A ochrona wysoce wydajnego ujęcia wody w Łosicach ma bardzo duże znaczenie, gdyż źródło to zasila również sąsiednią Łozinę oraz część Długołęki. Udział na prawach strony w postępowaniu administracyjnym dotyczącym elektroodpadów wymagał ode mnie ogromnego nakładu czasu i pracy na zapoznanie się z niuansami prawa administracyjnego, środowiskowego oraz z zakresu planowania przestrzennego. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy, obecnie wspieram mieszkańców w przygotowaniu pism do urzędu oraz podpowiadam, jakie działania można podjąć w różnych problemowych sytuacjach. „Stowarzyszenie Dobra Łąka” uczestniczy również w innych postępowaniach administracyjnych w całej Polsce dzieląc się zdobytym doświadczeniem.

Obszarem moich zainteresowań jest jawność działania władzy oraz partycypacja społeczna. Uważam, że na poziomie samorządu lokalnego ważny jest głos mieszkańców, a rolą radnego jest dialog i współpraca z każdym mieszkańcem. Z przykrością zauważam, że obecna władza zamyka się na osoby o odmiennych poglądach a nawet dochodzi do wykluczania mieszkańców. Stanowczo się temu sprzeciwiam i mam przekonanie, ze każdy z nas ma prawo do poszanowania i wyrażania własnych poglądów. Moim pomysłem była pierwsza w gminie Długołęka obywatelska inicjatywa uchwałodawcza na rzecz konsultacji społecznych. Ogromne poparcie dla tego projektu pokazało jak ważny jest dialog i odczytywanie potrzeb mieszkańców.

Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych nastoletnich chłopców oraz szczęśliwą żoną. Nasza rodzina kocha zwierzęta. Pomogliśmy już wielu psom oraz kotom, ratując je z bezdomności i szukając im nowych troskliwych domów. Bardzo lubimy też podróże i od kilku lat realizujemy nasz rodzinny projekt zwiedzania Polski i Europy szlakiem największych stadionów piłkarskich. Moją pasją jest również jeździectwo, więc ucieszył naszą rodzinę ostatnio fakt, że do grona naszych zwierzaków dołączył również koń (miłość mojego syna). Teraz wspólnie możemy realizować naszą pasję.

Priorytetowe działania w trakcie kadencji

  • Działania na rzecz edukacji w kierunku poprawy dobrostanu psychicznego uczniów i uczennic, wsparcia kadry pedagogicznej oraz rodziców.
  • Rozwijanie partycypacji społecznej, podniesienie frekwencji na zebraniach wiejskich oraz zapraszanie mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych.
  • Aktywny udział w kształtowaniu ładu przestrzennego gminy oraz zapraszanie mieszkańców do dialogu przy formułowaniu kierunków rozwoju gminy.
  • Promowanie lokalnych artystów, rękodzielników oraz przedsiębiorców i podejmowanie działań na rzecz rozwoju wspólnoty lokalnej.
  • Kontrola działań Wójta, czuwanie nad jawnością funkcjonowania samorządu lokalnego.

Bądźmy w kontakcie!

milena.dudzinska@przyjazna-gmina.org

Media społecznościowe